W zakres domowego oczyszczania twarzy wchodzi nie tylko mycie skóry olejkami, mleczkami, żelami, płynami micelarnymi czy piankami. Także stosowanie peelingów pełni kluczową rolę. Ten rodzaj oczyszczania polega na systematycznej eksfoliacji, a więc delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. W tym celu coraz powszechniejsze stają się płatki oczyszczające, takie jak płatki peelingujące do twarzy.
Peeling jako uzupełnienie oczyszczania
Oczyszczanie skóry to niezbędnypierwszy krok w codziennej pielęgnacji domowej, a systematycznie stosowany peeling zapewnia, że będzie ono jeszcze dogłębniejsze i dokładniejsze, na wielu poziomach. W związku z tym wiele marek dermokosmetycznych proponuje różne możliwości i formy takich produktów, na przykład plastry do oczyszczania twarzy, płatki peelingujące czy płatki tonizujące do twarzy. Dla usystematyzowania wiedzy odnośnie tego rodzaju pielęgnacji wyjaśnimy, czym są płatki na twarz i dlaczego coraz częściej sięgamy po takie rozwiązania.
Płatki do twarzy - dlaczego tak chętnie je stosujemy?
Peeling mechaniczny czy enzymatyczny w wielu przypadkach zastępujemy peelingiem chemicznym, w który czynnikiem złuszczającym są alfahydroksykwasy (AHA), betahydroksykwasy (BHA) lub polihydroksykwasy (PHA). Mają one zbawienny wpływ na poprawę wyglądu, jakości i kondycji skóry. Są stosowane w różnych stężeniach i połączeniach. Nasączone nimi płatki oczyszczające do twarzy stanowią znakomity dodatek pielęgnacyjny dla większości typów skór, z rozmaitymi potrzebami. Płatki złuszczające do twarzy zmniejszają widoczność porów, tj. ujść gruczołów łojowych, redukują ilość zaskórników, działają bakteriostatycznie, łagodzą i niwelują wszelkie zmiany na podłożu trądzikowym, wygładzają powierzchnię skóry oraz sprawiają, że staje się ona jaśniejsza i naturalnie promienna. Płatki do twarzy to ponadto wygodny i praktyczny kosmetyk w codziennym stosowaniu. Nie wymaga użycia żadnych dodatkowych akcesoriów, jak płatki kosmetyczne czy pędzelki do nakładania kwasów.