Phenome jest polską marką istniejącą na rynku od 2009 roku. W ofercie znajdują się naturalne, ekskluzywne kosmetyki zawierające w swym składzie wyłącznie naturalne komponenty, stanowiące minimum 98% kompozycji kosmetyku. Produkty powstają w oparciu o innowacyjne techniki pozyskiwania ekstraktów roślinnych i najnowsze metody produkcji o standardach farmaceutycznych. W składzie żadnego z kosmetyków nie ma parabenów, silikonów, sls, lanoliny, filtrów chemicznych, barwników syntetycznych. Do produkcji kosmetyków marki Phenome nie używa się zwykłej wody, każdy z nich opiera się na hydrolatach roślinnych, przykładem może być woda różana, cytrynowa, migdałowa, z zielonej herbaty czy aloesu, które dostarczają minerałów, witamin oraz odnawiają komórki. Ponadto wyciągi roślinne są bardziej fizjologiczne niż woda,lepiej przenikają w głąb skóry, sprawiając, że jest ona nawilżona. W portfolio marki Phenome znajdują się kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, włosów, zarówno dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Marka nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach, ani nie korzysta z żadnych składników pochodzenia zwierzęcego (takich jak na przykład kolagen).
Czas przydatności produktu po otwarciu opakowania wyrażony w miesiącach
Krem ochronny przeciwsłoneczny sprawdzi się do każdego typu skóry. Zawarte w składzie filtry mineralne, czyli tlenek cynku i dwutlenek tytanu, zabezpieczają skórę przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB, tworząc na jej powierzchni warstwę ochronną. Bazą kosmetyku są wody roślinne: migdałowa i aloesowa, które dostarczają skórze bogactwo witamin i minerałów.
Ekstrakty z żurawiny i owoców goi działają na skórę energetyzująco, odżywczo oraz chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Roślinny kompleks wzmacnia działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe, a w połączeniu z olejami jojoba, kokosowym oraz ze słodkich migdałów rewelacyjnie nawilża i wygładza skórę. Masło shea i babassu obecne w składzie działają łagodząco, wygładzają i zmiękczają skórę.
Protective Face Cream SPF 30 to idealny wybór na plażę oraz do codziennej pielęgnacji skóry w czasie słonecznych dni. Krem ma aksamitną konsystencję i dobrze rozprowadza się na skórze. Kosmetyk jest wodoodporny.
Biały Kamień 2/10
02-593 Warszawa PL
kontakt@phenome.eu
Krem aplikować na skórę twarzy, szyi i dekoltu przed ekspozycją na słońce. Czynność powtarzać nakładając obfitą ilość kosmetyku co kilka godzin oraz każdorazowo po kontakcie z wodą i wytarciu skóry ręcznikiem.
Podany czas jest orientacyjny, zależny m.in. od obszaru i częstotliwości aplikacji, a także indywidualnych potrzeb odnośnie ilości nakładanego kosmetyku.
Wody roślinne: migdałowa, aloesowa, filtry mineralne: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, masło shea, masło babassu, ekstrakty: z żurawiny, owoców goi, oleje: jojoba, kokosowy, ze słodkich migdałów.
Za każdą napisaną opinię otrzymasz 50 pkt. w programie lojalnościowym do wydania w topkatalogu. Aby otrzymać punkty musisz posiadać konto w sklepie. Topestetic.pl informuje, iż wszelkie opinie zamieszczane na stronie internetowej sklepu weryfikowane są przez topestetic.pl w celu zapewnienia, iż pochodzą one wyłącznie od osób, które nabyły dany produkt. Z tego powodu wymagane jest podanie adresu email w formularzu. dowiedz się więcej
Dobry skład. Dość gęsty ale się nie roluje pod podkładem więc do pracy bardzo dobry, na jakieś wyjścia typu np. w góry trochę powoduje "rosę" na twarzy. Ale z czystym sumieniem polecam.
Krem ma dobry skład - filtry fizyczne, które odbijają promienie słoneczne. Przy skórze skłonnej do przebarwień to ważne, by reakcja niwelowania promieni zachodziła na powierzchni skory, a nie na poziomie komórkowym. Krem nieco bieli, ale jeśli dobrze się go rozprowadzi, to ten efekt zaraz mija. Pod moim podkładem zachowywał się super, makijaż nie spływał, podkład łatwo się aplikował. Na pewno będę się trzymać tego kremu. Dodatkowo ma świetny skład. Jedyna wada - trzeba pamiętać o aplikacji i poprawiać w ciągu dnia, ale to akurat dotyczy wszystkich kremów przeciwsłonecznych.
Naprawdę fajny krem z filtrami fizycznymi mineralnymi bez zbędnych i szkodliwych składników jak parabeny, silikony, PEGi, SLSy. Faktycznie jest dość tłusty (trochę jak klasyczny krem nivea), ale mimo to dobrze się sprawdza nawet na mojej przetłuszczającej się i skłonnej do zapychania i zanieczyszczeń skórze. Jeśli chcę mieć makijaż to idealny sposób to połączenie na ręce tego kremu z sypkim podkładem mineralnym. Perfect cover :)
Ja potrzebowałam pod niego dodatkową warstwę nawilżającą, raczej tłusty, zaraz po nałożeniu zostawia białą tłustą warstwę, ale wchłania się dosyć szybko, nie noszę makijażu, ale myślę że pod makijaż mógłby być problematyczny.
Krem ma dobry skład,dobrze też chroni przed słońcem,bardzo dobry na plażę,tworzy na twarzy okluzyjną warstewkę przez co broni przed zanieczyszczeniami. Niestety jest trudny pod makijażem, trochę za ciężki, za tłusty. Mimo wszystko polecam.
Aby otrzymać 50 pkt. za umieszczoną opinię w programie lojalnościowym musisz być zalogowany ( zaloguj się ). Opinia musi posiadać minimum 100 znaków (licznik znaków poniżej).
Produkt posiada wydłużony czas realizacji. Dokładamy wszelkich starań, aby został wysłany jak najszybciej! Przewidywany termin wysyłki znajduje się powyżej
W naszym sklepie zapewniamy darmową wysyłkę niezależnie od wartości zamówienia, wybranej metody dostawy czy formy płatności. Dzięki temu zakupy stają się jeszcze bardziej komfortowe!
Skorzystaj z bezpłatnej porady naszego kosmetologa poprzez:
Elastyczne zakupy dzięki odroczonym płatnościom do 30 dni z PayU Twisto! Wybierz opcję płatności PayU w koszyku i ciesz się możliwością zakupu teraz, a płatności dokonasz w dogodnym terminie.