Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności
przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Kosmetyki o właściwościach regenerujących i odbudowujących stają się coraz bardziej popularne. Wiąże się to między innymi z powszechną dostępnością preparatów z kwasami AHA czy retinolem, ale też z rosnącą świadomością. Wiemy już, że o barierę ochronną skóry trzeba dbać, bo tylko to zapewnia optymalne rezultaty pielęgnacyjne. Dlatego z przyjemnością sięgamy po kremy regenerujące.
U kogo sprawdzi się regenerujący krem?
Odpowiedź może być zaskakująca, ale niemal u każdego. Tak jak nawilżenia, każda skóra potrzebuje wsparcia procesów naprawczych. Z wiekiem potencjał regeneracyjny komórek spada, więc warto odpowiednio się o nie zatroszczyć. Jest to szczególnie ważne nie tylko w przypadku cer suchych czy skóry wrażliwej, ale też mieszanej lub trądzikowej. Można śmiało powiedzieć, że krem regenerujący do twarzy na stałe zagościł w codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Nie jest on kojarzony już z kosmetykiem typowo pozabiegowym.
Czy krem do twarzy o właściwościach regenerujących może mieć lekką konsystencję?
Jak najbardziej! Kremy regenerujące zaprojektowane z myślą o skórze skłonnej do przetłuszczania muszą spełniać określone wymagania. Idealny kosmetyk regenerujący dla skóry tłustej i mieszanej nie pozostawia tłustej warstwy i nie jest komedogenny, a przy tym stymuluje procesy naprawcze zachodzące w skórze. Tego typu formuły mogą być stosowane zarówno rano, jak i wieczorem i nie powodują nadmiernego wyświecania skóry, jednocześnie zapewniając jej komfort. Lekki krem może być stosowany po zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, w trakcie leczenia dermatologicznego, w trakcie kuracji kwasami lub retinolem, po opalaniu, w zimie, a także zawsze wtedy, kiedy odczuwamy taką potrzebę.
Jak wybrać odżywczy krem do skóry suchej?
Skóra z niedoborem lipidów ma zupełnie inne potrzeby niż skóra przetłuszczająca się. Regenerujący krem do twarzy dla skóry suchej powinien mieć bogatą, treściwą, otulającą konsystencję. Często można znaleźć w jego składzie olej arganowy, masło shea, olej z nasion słonecznika czy dodatek oleju kokosowego. Tego typu emolienty poprawiają kondycję skóry, zapobiegając ucieczce wilgoci. Kwas hialuronowy, na którym często bazuje nawilżający krem, również korzystnie wpływa na skórę suchą, jednak solo może okazać się niewystarczający. Dlatego w przypadku uczucia ściągnięcia i przesuszenia należy wybrać formułę, która intensywnie regeneruje, aby przywrócić skórze komfort.
Jakie składniki mogą zawierać kremy regeneracyjne?
Najpopularniejsze substancje kosmetyczne wspierające regenerację skóry to:
ceramidy
kwasy tłuszczowe
cholesterol
skwalan
wąkrota azjatycka
pantenol
śluz ślimaka
peptydy
czynniki wzrostu
komórki macierzyste
prebiotyki
Dobry krem regenerujący dba nie tylko o nawilżenie skóry, ale też wspiera procesy odbudowy i uzupełnia ubytki w barierze ochronnej naskórka. Regeneracja nie musi też wiązać się z okluzyjnymi, tłustymi konsystencjami. Krem o właściwościach naprawczych należy dobrać przede wszystkim do kondycji i aktualnych potrzeb skóry. Może zdarzyć się tak, że po inwazyjnych zabiegach cera tłusta będzie wymagała nieco bardziej otulającej formuły, ale na ogół będzie to preparat do stosowania doraźnego. Z kolei latem, w upalne dni cery suche często preferują lżejsze konsystencje kremów odbudowujących. Dobór odpowiedniego kosmetyku jest zatem kwestią wysoce indywidualną.