Aby zobaczyć cenę należy założyć konto na naszym serwisie lub zalogować się na już istniejące. Za niedogodności
przepraszamy, jest to wymóg narzucony przez polskiego dystrybutora marki.
Problemem cery naczyniowej jest delikatna i dość cienka skóra. Może występować na niej rumień, zaczerwienienia oraz rozszerzone naczynka. Co więcej, taka skóra zazwyczaj źle reaguje na działanie czynników zewnętrznych z uwagi na płytko położone pod skórą naczynia krwionośne. Często towarzyszy jej skóra wrażliwa, choć nie zawsze jest to regułą. Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być bardzo łagodne i delikatne, a ich działanie polega na wzmacnianiu i odpowiedniej ochronie skóry.
Jakie kosmetyki na naczynka wybrać?
Cera naczynkowa może być zarówno skórą suchą, jak i tłustą, dlatego tak ważny jest indywidualny dobór produktów. Należy unikać substancji, które mogą być potencjalnie drażniące i przyczyniać się do intensyfikacji rumienia. Dlatego wybierając kosmetyki na naczynka należy przede wszystkim kierować się jej kondycją i potrzebami. Widoczne naczynka krwionośne to często również cecha cery dojrzałej.
Kosmetyki do cery naczynkowej do oczyszczania powinny bazować na łagodnych środkach myjących. W tym celu odpowiednie są emulsje oraz pianki sprawdzające się dla cery wrażliwej, ponieważ zwykle dobrze łagodzą rumień. Złuszczające kosmetyki do skóry naczynkowej powinny natomiast być peelingami enzymatycznymi lub chemicznymi, niewskazane są drobinki ścierające.
Kosmetyki na popękane naczynka stosowane w pielęgnacji porannej powinnny zawierać ochronę przeciwsłoneczną i działanie antyoksydacyjne, ponieważ promieniowanie UV nasila stan zapalny w skórze oraz osłabia ściany naczyń krwionośnych. Kosmetyki dla cery naczynkowej powinnny również wielokierunkowo poprawiać koloryt skóry.
Kosmetyki na popękane naczynka - jakie składniki powinny zawierać?
Produkty na popękane naczynka powinny być bogate w składniki aktywne o działaniu wzmacniającym, łagodzącym, przeciwzapalnym oraz nawilżającym. O wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych mogą zadbać takie składniki jak: witamina C, wyciąg z kasztanowca oraz rutyna. Również kwasy mogą być obecne w kosmetykach na naczynka, np. kwas azelainowy, który przyczynia się do redukcji rumienia oraz kwas laktobionowy, który łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Zastosowanie w pielęgnacji skóry naczynkowej znajdzie również wyciąg z arniki górskiej, pantenol, oczar wirginijski oraz witamina E i K.