Manicure japoński - HIT czy MIT
Polub: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Subskrybuj: Mailing, YouTube, Podcast Spotify
Na pewno większość z Was słyszała o manicure japońskim i jego dobroczynnym działaniu. Część pewnie poznała go na własnych paznokciach. No właśnie - czy opisywane efekty rzeczywiście są prawdą? Przekonaliśmy się, że jak najbardziej! Manicure japoński to świetny i niezwykle skuteczny sposób wzmocnienia naturalnych paznokci. Jednak jego efekty zależą od jego prawidłowego i dokładnego wykonania oraz systematyczności. Dowiedzmy się najpierw, co to takiego?
Co to jest manicure japoński?
Manicure japoński jest zanany i stosowany od ponad 400 lat. Jako pierwsze korzystały z niego japońskie arystokratki w celu poprawy kondycji oraz wyglądu paznokcia. Jest to zabieg w całości składający się z naturalnych składników. A oto kluczowe z nich:
- keratyna - jest podstawowym budulcem paznokcia
- pyłek pszczeli - źródło cystyny likwidujące problem łamliwych i kruchych paznokci
- witaminy A, H, E oraz B5 - wspomagają prawidłowy wzrost
- krzemionka z Morza Japońskiego – odżywia i ułatwia wnikanie witamin w głąb płytki
Dla kogo?
Manicure japoński przeznaczony jest dla osób walczących z problemem łamliwych, kruchych oraz rozdwajających się paznokci. Pozwala on na wygładzenie i regenerację płytki. Już po pierwszym zabiegu nadaje jej zdrowy wygląd oraz niesamowity blask różowej perły.
Jeżeli płytka paznokcia nie jest zbyt cienka, może być on doskonałą regeneracją po hybrydzie, a nawet żelu czy akrylu. Jak wiadomo takie stylizacje wymagają co jakiś czas zrobienia krótkiej przerwy z powodu przesuszenia i osłabienia płytki. Manicure japoński pozwoli przyspieszyć proces regeneracji. Intensywnie odżywi i nawilży paznokcie, dzięki czemu już po krótkim czasie można wrócić do wymarzonych kolorów bez obaw o kondycję paznokci.
Naturalne składniki, witaminy oraz minerały, w które bogaty jest manicure japoński, głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocne i zdrowe. Aby jednak osiągnąć taki efekt wiele zależy od jego dokładnego wykonania przez specjalistkę i systematyczności osoby korzystającej z niego.
Przyjrzyjmy się zatem jak powinien wyglądać jego przebieg:
1. Po odsunięciu skórek oraz nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom, przygotowujemy i oczyszczamy płytkę paznokciową poprzez delikatne zmatowienie specjalnym do tej czynności pilniczkiem. Czynność ta usuwa tłuszcz oraz zwiększa zdolność chłonności przez paznokieć dobroczynnych składników wprowadzanych w dalszych etapach manicure japońskiego.

2. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy i wmasowujemy w płytkę pastę P. Shine bogatą w krzemionkę z morza japońskiego, pyłek pszczeli keratynę oraz wit. A i E, o działaniu silnie odżywczym, wzmacniającym i nadającym paznokciom kolor różowej perły.

3. Aby utrwalić i zamknąć w płytce paznokcia bogate składniki odżywcze zawarte w paście, należy umiejętnie wmasować w nią specjalny pyłek P. Shine. Czynność ta pozwoli zachować ich piękny połysk i spotęguje jego odżywcze działanie na znacznie dłużej.

4. W efekcie końcowym paznokcie wyglądają jak pomalowane najlepszą odżywką, jednak pod kątem dobroczynnego działania jest to zdecydowanie znacznie więcej. Manicure japoński w szczególności polecany jest kiedy dotyka nas problem kruchych, łamliwych oraz rozdwajających się paznokci. Powinno się go wykonywać w serii 3-6 zabiegów w odstępie co 2 tyg.
